Edicions anteriors de la Mostra Literària del Maresme VII-I


Mostra Literària del Maresme VII. Arenys de Munt 1990

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Canet de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Dosrius, Malgrat de Mar, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Palafolls, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Premià de Mar, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Iscle de Vallalta, Sant Pol de Mar, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Gemma Ustrell Ibarz
  • Sta.Solé Fabregà
  • Xavier Oliveras Sanchez
  • Joana Clofent Torrentó
  • Lara Ullod Lopez
  • Mercè Arjona Lara
  • Cristina Armengol Rusiñol
  • Eduard Serra Arenas
  • Oriol Bassa Vila
  • Maria del Roser Bona Torregrosa
  • Beatriu Fernandez Lopez
  • Joaquim Haro Gonzalez 

Guanyadors poesia:

  • Gemma Garcia Rocabayera
  • Marta Boada Josep
  • Mariona Guiu Pont
  • Olga Guisado Torres
  • Ma Carme Cano Hueltes
  • Xavier Garcia Magrazo
  • Jordi Corvillo Martinez
  • Montserrat Navarro Ayala
  • Jordi Colomer Missé
  • Gemma Recolons Massuet
  • Albert Calls Xart
  • Isidre Julià Avellaneda
  • Josefina Maymó Puig

Mostra Literària del Maresme VI. Tiana 1989

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Canet de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Iscle de Vallalta,  Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Pau Conesa Pérez
  • Mariona Guiu Pont
  • Alícia García García
  • Anna Serrat Fité
  • Elisenda Guiu Pont
  • Gonzalo Testa

Guanyadors poesia:

  • Noé Coll Andreu
  • Glòria Roselló Bueno
  • Laia Velázquez Homs
  • Toni Liñan López
  • Laura Cuéllar Gisbert
  • Mireia Oller Ovejero
  • Gemma Recolons Massuets
  • Antoni Cantallops Boada
  • Margarida Fontserè Boleda
  • Joan Xarrié Bolart
  • Josep M Mercader Suñol
  • Carles Santacreu Manel

Mostra Literària del Maresme V. Alella 1988

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Dosrius, Malgrat de Mar, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Palafolls, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Premià de Mar, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Albert Bravo Biosca
  • Marta Carbonell Gay
  • Joana Clonfent Torrentó
  • Esther Olivares Sabaté
  • Cristina Armengol Rusinyol
  • Iban Ramon Roman
  • Ma del Mar Estrems Cuadrat
  • Eduard Serra Arenas
  • Tahís Pujol Muñoz
  • Isidre Julià Avellaneda
  • Mercè Giralt Gallamí

Guanyadors poesia:

  • Núria Estapé Verdiell
  • Joan Saurí Ruiz
  • Carme Cano Hueltes
  • Yolanda Colomé
  • Laia Boves soler
  • Thais Pujol Muñoz
  • Assumpta Domènech Trias
  • Isidre Julià Avellaneda

Mostra Literària del Maresme IV. Pineda de Mar 1987

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Dosrius, Malgrat de Mar, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Palafolls, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Premià de Mar, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Iscle de Vallalta, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Montse García Amat
  • Sònia Planas Farré
  • Elisenda Guiu Pont
  • Elisabeth Salvadó Feliu
  • Carolina Sáenz Casals
  • Mònica Ruscalleda Isern
  • Lluís Hernàndez Sonali
  • Marta Isern Royo

Guanyadors poesia:

  • Alumnes de 2n d’EGB de l’Escola Sant Cristòfol de Pineda de Mar
  • Raquel Rodrigo Monteagudo
  • Cristina Salichs Pimàs
  • Josep Alcoria Montals
  • Kiko Granè
  • Núria Espin Pey

Mostra Literària del Maresme II. Vilassar de Mar 1985

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Dosrius, Malgrat de Mar, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Palafolls, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Premià de Mar, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Joan Sabater Riera
  • Imma Martinez
  • David Zueco Bultà
  • Eduard Serra Arenas
  • Núria Burgués Castellà
  • Josep Montes Sala
  • Francesc Serra Rosello
  • Josep Ponte Blanes

Guanyadors poesia:

  • Núria Basart Bagot
  • Emma Graupera Sánchez
  • Montse Bosch Punsola
  • Gemma Collet Campo
  • Guadalupe Lemos Guerrero
  • Núria Casanovas Pramentol
  • Octavi de la Varga Mas
  • Miriam Lopez Fontanills
  • Albert Calls Xart
  • Lluís Colomer Ribot
  • Glòria Bassolas Morist

Mostra Literària del Maresme i Masnou 1984

Ajuntaments participants:

Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Dosrius, Malgrat de Mar, El Masnou, Mataró, Montgat, Òrrius, Palafolls, Pineda de Mar, Premià de Dalt, Premià de Mar, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt, Vilassar de Mar

Guanyadors prosa:

  • Elisabet Chimisanas Mateu-Alzina
  • Maria Mir Montserrat
  • Elena Escolano Carbonell
  • Estanislau Vidal Folch
  • Andreu Bosch Rodoreda

Guanyadors poesia:

  • Antonia Grau Abadal
  • Isidre Julià Avellaneda