Edicions anteriors de la Mostra Literària del Maresme XXXIX-XXXVIII

Mostra Literària del Maresme XXXIX. Palafolls 2022

Participació municipal

  • Arenys de Mar
  • Arenys de Munt
  • Argentona
  • Cabrera de Mar
  • Cabrils
  • Caldes d’Estrac
  • Calella
  • Canet de Mar
  • Dosrius
  • Malgrat de Mar
  • El Masnou
  • Mataró
  • Montgat
  • Òrrius
  • Palafolls
  • Premià de Mar
  • Sant Andreu de Llavaneres
  • Sant Cebrià de Vallalta
  • Sant Pol de Mar
  • Sant Vicenç de Montalt
  • Santa Susanna
  • Teià
  • Tiana
  • Tordera
  • Vilassar de Dalt
  • Vilassar de Mar

Prosa premiada

  • Rita Haro Àvila
  • Yanira Martin Portugues Jaime
  • Jana Bartrés Sanuy
  • Martí Hidalgo Sala 
  • Accèssit: Albert Joan Garcia
  • Abril Buch Andreu
  • Luna Vázquez Montoro
  • Judith Carlota Velasco
  • Roger Fernández Lopera
  • Maria Sánchez Garcia
  • Joan Simó i Rodríguez
  • Maria Peña Torrent
  • Jordi Dotras Targas

Poesia premiada

  • Michelle Carrasco Prat
  • Magí Roca Danés 
  • Inés Bayona de Dios
  • Víctor Fernández Suñer 
  • Paula Anda Abad
  • Martí Maresma Camps
  • Mireia Pujol Dresaire
  • Emma Correa Fernández
  • Marçal Nonell Ruscalleda
  • Albert Medina i Cucurull
  • Salvador Riera Solsona
  • Teresa Reyner Romaguera

Premi Extraordinari per a persones amb discapacitats intel·lectuals

  • Mar Prat i Esteban
  • Josefa Céspedes Martínez
  • José Luís Bruno Serrano
  • Neus Jiménez Anglada
  • Míriam Hernández Saló
  • Joan Josep Rios Vives
  • Nerea Cervera Carmona
  • Alex Verdiell Muntaner
  • Mohamed Kamal
  • Rubén Parra Vázquez
  • Accèssit: Elena Julia Jordan

Premi Extraordinari de Microrelats

  • Alex Pola Morell
  • Accèssit: Toni Llacay Pintat

Mostra Literària del Maresme XXXVIII. Teià 2021

Participació municipal

  • Arenys de Mar
  • Arenys de Munt
  • Argentona
  • Cabrera de Mar
  • Cabrils
  • Caldes d’Estrac
  • Calella
  • Canet de Mar
  • Dosrius
  • Malgrat de Mar
  • Mataró
  • Montgat
  • Òrrius
  • Sant Andreu de Llavaneres
  • Sant Pol de Mar
  • Sant Vicenç de Montalt
  • Santa Susanna
  • Teià
  • Tiana
  • Tordera
  • Vilassar de Dalt
  • Vilassar de Mar

Prosa premiada

  • Roma Jáñez Bastida
  • Jana Bartrés Sanuy
  • Blai Gispert Sangerman
  • Carla Moreno Antúnez
  • Lucía Miñambres Martínez
  • Sara Correa Fernández
  • Victòria Collbatallé Cabrera
  • Martina Farré Arnau
  • Joan Simó Rodríguez
  • Neus Fernández Benito
  • Carla de la Fuente Cerezo
  • Miquel Esquirol Jiménez

Poesia premiada

  • Xavi Navarrete Álvarez
  • Miquel Prat Rubio
  • Manel Vilana Ferreres
  • Adriana Ruiz Carrillo
  • Laura Masferrer Soto
  • Marc Alcoriza Martí
  • Marta Lozano Tornamorell
  • Lucía Sordo Tobar
  • Estel Pou Prim
  • Marçal Nonell Ruscalleda
  • Francesc Ribas París
  • Joaquim Haro González
  • Eulàlia Ribera Rodergas

Premi Extraordinari per a persones amb discapacitats intel·lectuals

  • Gabriel Roselló del Pozo
  • Bruno Blasco Díaz Veiga
  • Juan Ángel Machio Durán

Premi Extraordinari de Microrelats

  • Núria Oliva Barceló