La XXXVI Mostra Literària del Maresme ja té guanyadores i guanyadors

 

Sant Vicenç de Montalt ha estat aquest any el municipi organitzador de l’acte oficial de lliurament de premis de la Mostra Literària del Maresme. En aquesta edició han participat obres en poesia i prosa de 22 municipis de la comarca: Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, canet de Mar, Dosrius, Malgrat de Mar, Mataró, Montgat, Òrrius, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Pol de Mar, Sant Vicenç de Montalt, Santa Susanna, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt i Vilassar de Mar. La imatge gràfica de la XXXVI Mostra Literària del Maresme i del llibre que recull les obres guanyadores a les diferents categories és de Carme Vives.

PREMIS DE LA XXXVI MOSTRA LITERÀRIA DEL MARESME
PROSA A

1r premi: “100 espelmes no caben en un pastís”

  • Íngrid Ribas Tenas (Canet de Mar)

2n premi: “La capsa màgica”

  • Manraj Kaur (Sant Vicenç de Montalt)
POESIA A

1r premi: “Ella”

  • Irene Tierz Domingo (Vilassar de Dalt)

2n premi: “Les quatre estacions”

  • Marc Jiménez Domínguez (Argentona)

PROSA B

1r premi: “Diari d’un mosquit”

  • Judith Segura Torner (Tordera)

2n premi: “Florentina”

  • Alba Geli Beltran (Canet de Mar)

POESIA B

1r premi: “Prou!”

  • Pep Hernández Durany (Vilassar de Dalt)

2n premi: “El bonic matí”

  • Paula Recio Llopis (Tordera)

PROSA C

1r premi: “Anna”

  • Neus Desaire Loire (Mataró)

2n premi: “Buscant un sentit”

  • Irati Jerez Guilera (Vilassar de Dalt)

POESIA C

1r premi: “Reescriure el final”

  • Mariam Harrak (Cabrils)

2n premi: “M’agradaria”

  • Aitana Fernández Corominas (Sant Vicenç de Montalt)

PROSA D

1r premi: “100 anys i un dia”

  • Júlia Llauger Vilà (Canet de Mar)

2n premi: “Ens trobem a la Lluna”

  • Jana Vallcorba Rivas (Arenys de Munt)

POESIA D

1r premi: “Càncer en l’espaitemps i més enllàl”

  • Anna Miquel Currius (Arenys de Mar)

2n premi: “Cançons de la natura”

  • Estel Pou Prim (Vilassar de Mar)

PROSA E

1r premi: “Ombres del passat”

  • Neus Fernández Benito (Argentona)

2n premi: desert

POESIA E

1r premi: “Morta en vida: torna a casa”

  • Alexandra Bertran Rabat (Montgat)

2n premi: “El meu refugi de paper i tinta”

  • Anna Diaz Gras (Tordera)

PROSA F

1r premi: “El sepulturer”

  • Joan Carles Franquet Badia (Teià)

2n premi: “El cor dels números”

  • Núria Oliva Barceló (Caldes d’Estrac)

POESIA F

1r premi: “Sonets”

  • Juan Gimeno Conesa (Arenys de Munt)

2n premi: “Arxipèlag de naufragis”

  • Pau Diaca (Argentona)
PREMI EXTRAORDINARI DE MICRORELATS

 “El neguit”

  • Carolina Sàenz Casals (Teià)
PREMI EXTRAORDINARI DE RELATS PER A PERSONES AMB DISCAPACITATS INTEL·LECTUALS

“La força de l’amor”  (Vilassar de Dalt)

  • David Medina Rodríguez
  • Sandra Daniela Stefano Martínez
  • José Pedro Castro Zapatero
  • José Alcaina Costa
  • Carolina Guerrero Solves