L’edició 2015 de la Mostra Literària del Maresme ja té guanyadors

 

Arenys de Munt s’ha convertit aquest any en el municipi amfitrió de la Mostra Literària del Maresme, una edició en la qual ha augmentat el nombre de municipis participants i incorpora una nova modalitat de concurs: el Premi extraordinari de relats breus per a discapacitats intel·lectuals. Com ja és habitual, els treballs guanyadors han estat recollits en un llibre, la portada del qual és obra de l’artista Jordi Torrent.

 

La Mostra Literària del Maresme ha celebrat aquest any la seva 32ena edició amb la participació d’obres dels municipis d’: Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Canet de Mar, Montgat, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Vicenç de Montalt, Teià; Tiana, Tordera; Vilassar de Dalt i Vilassar de Mar.


POESIA:

  • GRUP A:

1r premi: Àlex Moure Rocasalbas (ALELLA)
2n premi: Ayane Ricart Taniguchi (VILASSAR DE MAR)

  • GRUP B:

1r premi: Eugenia Mesner Salgado (VILASSAR DE DALT)
2n premi: Jana Pera Regàs (ARENYS DE MAR)

  • GRUP C:

1r premi: Carla Pizan Vivas (TEIÀ)
2n premi: Marc Jiménez Comí (ARENYS DE MAR)

  • GRUP D:

1r premi: Marçal Parcerisa Ledesma (ALELLA)
2n premi: Sergi Pera Rusca (ARENYS DE MAR)

  • GRUP E:

1r premi: Núria Albesa Valdés (SANT VICENÇ DE MONTALT)
2n premi: Queralt Morros Baró (VILASSAR DE MAR)

  • GRUP F:

1r premi: Marcos Egea Ger (ARENYS DE MAR)
2n premi: QUIM Haro González (TORDERA)

PROSA:

  • GRUP A:

Lucas Cos Lovell (CABRILS)
Carmen López Barrera (ARGENTONA)

  • GRUP B:

1r premi: Carla Cervelló Solsona (CABRILS)
2n premi: Lucia Huetes Bachs (VILASSAR DE DALT) 

  • GRUP C:

1r premi: Josep Bosch Torres (ARENYS DE MUNT)

2n premi: Bruna Cornudella Pujol (SANT VICENÇ DE MONTALT)

  • GRUP D:

1r premi: Pau Álvarez Aragonès (TEIÀ)

2n premi: Àlex Cotet Bonamusa (ARENYS DE MAR)

  • GRUP E:

1r premi: Aina Gallemí Pérez (ARGENTONA)

2n premi: Desert

  • GRUP F:

1r premi: David Puig Ferrer (ARENYS DE MUNT)

2n premi: Glòria Olivella Esteller (TEIÀ)

Accèssit: Silvia Alberti Planas (CANET DE MAR)


  • PREMI EXTRAORDINARI DE MICRORELATS

Gemma Pascual Àvila (VILASSAR DE DALT)

Accèssit: Teresa Baldiz Foz (ARENYS DE MAR)

  • PREMI EXTRAORDINARI DE RELATS BREUS PER A DISCAPACITATS INTEL.LECTUALS:

Àngel Dolera Enriquez

Miguel Ferré Marín

Félix Higuera Navarro

Salvador Sánchez Fernández

(VILASSAR DE DALT)