La XXXIII Mostra Literària del Maresme ja té guanyadors

 

El veredicte del Jurat de la XXXIII Mostra Literària del Maresme es va donar a conèixer ahir a Canet de Mar. A l’Aula Magna de l’Escola de Teixits es va fer l’acte de lliurament de guardons als guanyadors i guanyadores de les diferents categories d’aquesta edició en la qual han concursat treballs presentats per 21 municipis, 6 més que a l’anterior edició. Podeu veure imatges de l’acte en AQUEST ÀLBUM

Els municipis particiants han estat: Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrera de Mar, Cabrils, Caldes d’Estrac, Calella, Canet de Mar, Dosrius, Mataró, Montgat, Òrrius, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Cebrià de Vallalta, Sant Vicenç de Montalt, Teià, Tiana, Tordera, Vilassar de Dalt i Vilassar de Mar.

De la totalitat de treballs presentats, el veredicte del Jurat per a les diferents categories ha estat el següent:

POESIA

GRUP A

  • 1r premi: Gerard Riera Gil (Sant Vicenç de Montalt)
  • 2n premi: Júlia Pastor Valero (Montgat)

GRUP B

  • 1r premi: Marc Batlle Casellas (Arenys de Munt)
  • 2n premi: Mar Artigas Martori (Arenys de Munt)

GRUP C

  • 1r premi: Aina Novia Sieiro (Vilassar de Dalt)
  • 2n premi: Biel Hermosilla Sabadell (Argentona)

GRUP D

  • 1r premi: Blanca Codina Claveguera
  • 2n premi: Guifré Sánchez Serra

GRUP E

  • 1r premi: Núria Albesa Valdés (Sant Vicenç de Montalt)
  • 2n premi: Alexander Rocher Martínez (Vilassar de Mar)

GRUP F

  • 1r premi: Núria Navarro Teixidó (Calella)
  • 2n premi: Josefina Maymó Puig (Alella)

PROSA

GRUP A

  • 1r premi: Gabriela Manrique Cabrera (Arenys de Munt)
  • 2n premi: Àlex Martín Lorenzo (Arenys de Mar)

GRUP B

  • 1r premi: Mar Rovira Balart (Cabrils)
  • 2n premi: Carlota Fijo Barnola (Vilassar de Dalt)

GRUP C

  • 1r premi: Alba Gabarró Garcia (Alella)
  • 2n premi: Raquel González Viruete (Arenys de Mar)

GRUP D

  • 1r premi: Adriana Chiva Polvillo (Mataró)
  • 2n premi: Bruna Vila Artigues (Arenys de Mar)

GRUP E

  • 1r premi: Aina Gallemí Pérez (Argentona)
  • 2n premi: Bernat Fernández Roca (Tordera)

GRUP F

  • 1r premi: David Puig Ferrer (Arenys de Munt)
  • 2n premi: Carolina Tarrés Borrell (Cabrils)

PREMI EXTRAORDINARI DE MICRORELATS

  • Teresa Julià Vercet (Montgat)

PREMI EXTRAORDINARI DE RELATS BREUS PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT INTEL·LECTUAL

  • Juan Alfonso Alonso Pilares
  • Xavier Cabrejas Romera
  • Aida Nicolás Raimundez
  • Encarna Periró Delgado
  • Sara Pulido Marín
  • Anna Rey Alemany

Tots ells de Montgat.